Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The X-shaped base on the Sereno nightstand offers a sophisticated aesthetic with two intersecting panels with an open organic shape. The base supports a stunning silver travertine drawer box that features an outlet on the back with a USB port.
Product Details
| Cubes | 16.92 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 329 Grigio |
| Overall Product Height | 29 |
| Overall Product Width | 32 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Nightstand |
| Program | Sereno |
| Roomtype | Bedroom |
| Shipping Weight | 143.0 |
| Total Shipping Weight | 143.0 |
| Website Material | Stone and Wood |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Silver travertine drawer box with “X”-shaped oak wood base in Grigio finish | Yes |
| Two-port A+C USB charging unit on back of case | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Drawer box opens with finger pull on bottom front and features soft close | Yes |
| Depth | 19.25 in (48.9 cm) |
| Height | 29 in (73.66 cm) |
| Width | 32 in (81.28 cm) |
| Qty On Hand | 15 and DC 8 |
Reviews
There are no reviews yet.