Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Antibes nightstand has a an open bottom shelf that adds a lightness to its modern organic design. Topped with a single drawer with a shaped front, it is finished in the warm and natural Roz. A two-port A+C USB charging station is available for tech tools.
Product Details
| Cubes | 17.82 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 350 Roz |
| Overall Product Height | 26 |
| Overall Product Width | 34 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Nightstand |
| Program | Antibes |
| Roomtype | Bedroom |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 110.0 |
| Total Shipping Weight | 110.0 |
| Website Material | Wood |
| Two-port A+C USB charging unit on back of case | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Plinth base | Yes |
| One pull-to-open drawer with cast aluminum tab pull in Graphite finish | Yes |
| Open bottom shelf | Yes |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Rustic oak in Roz finish | Yes |
| Depth | 20 in (50.8 cm) |
| Height | 26 in (66.04 cm) |
| Qty On Hand | 29 |
| Width | 34 in (86.36 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.