Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Cornelia nightstand has a traditional design that is updated for modern living with brushed stainless steel metal inlays around its three drawers. Lines are sleek and refined, while the Nebbia finish gives the piece a more casual style. The design also includes two-port USB charging unit.
Product Details
| Cubes | 13.18 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – 331 Nebbia |
| Overall Product Height | 29 |
| Overall Product Width | 24 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Neo Traditional |
| Product Type | Nightstand |
| Program | Cornelia |
| Roomtype | Bedroom |
| Shipping Weight | 107.8 |
| Total Shipping Weight | 107.8 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Two-port A+C USB charging unit on back | Yes |
| Three pull-to-open, soft-close drawers with metal inlay in Brushed Stainless Steel finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Anti-tip kit | Yes |
| Not suitable for use with TV | Yes |
| Ash wood in Nebbia finish with metal accents in Brushed Stainless Steel finish and drawer pulls in Glazed Stainless Steel finish | Yes |
| Depth | 19 in (48.26 cm) |
| Height | 29 in (73.66 cm) |
| Width | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 64 and DC 5 |
Reviews
There are no reviews yet.