Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
With the cool look of exquisitely sculpted ice, the Aura cocktail table showcases an acrylic top that is intricately carved with grooves and folds. A stainless steel frame reflects the pattern in high gloss style, including a full view of the pattern on a stainless shelf.
Product Details
| Cubes | 25.30 |
|---|---|
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 44.06 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 213.4 |
| Total Shipping Weight | 213.4 |
| Website Material | Acrylic and Metal |
| Adjustable glides | Yes |
| Pattern reflects off stainless steel base shelf | Yes |
| Polished Stainless Steel legs | Yes |
| Polished Stainless Steel base shelf | Yes |
| Winner of an ISFD Pinnacle Award for product design. | Yes |
| Patterned acrylic top, with smooth surface and pattern on underside | Yes |
| Depth | 44.06 in (111.91 cm) |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Qty On Hand | 15 |
| Width | 44.06 in (111.91 cm) |
Reviews
There are no reviews yet.