Enter to Win a Pair of Adirondack Chairs (Over $500 Value!) | Click Here
The Nez cocktail table takes modern organic design to new heights with three brown Emperador marble stone tops perfectly balanced on a cast aluminum base finished in Graphite. Varying heights and sizes make this unique table a visual delight.
Product Details
| Cubes | 29.6 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – Graphite |
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 51.75 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shipping Weight | 138.6 |
| Total Shipping Weight | 138.6 |
| Website Material | Metal and Stone |
| Multi-level height cast aluminum cocktail table in Graphite finish | Yes |
| Three rounded-edge brown Emperador marble stone tops in different sizes, each resting atop a multilevel metal post | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Shape | Freeform |
| Depth | 39.25 in (99.7 cm) |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Width | 51.75 in (131.44 cm) |
| Qty On Hand | 23 |
Reviews
There are no reviews yet.